Kayseri Tomarza Şap

Kayseri Tomarza Şap 

Kayseri Tomarza Şap Nedir? Genellikle beton ile karıştırılan şap betondan farklıdır. Şap, en üst kat için güçlü bir temel sağlamak üzere pürüzsüz bir zemin kaplaması oluşturmaya yardımcı olmak için tipik olarak bir taban zeminin üzerine dökülen daha ince bir beton tabakasıdır. Şap Beton Değildir, şap ve beton İkisi arasındaki ‘kimya‘ çok farklı olmasa da (somut yaratma süreci neredeyse aynıdır) ikisini ayıran birkaç temel fark vardır.

Ana farklar: agregaların boyutu, çimento derecesi, tutarlılığı karıştır, çimento, kaplama, İkisi arasındaki en büyük fark, malzemelerin kullanım amacıdır. Şap ve Beton Arasındaki Fark Nedir? şap ve beton arasındaki fark Betonun oluşturulması, şapa göre daha kalın bir karışım gerektirir. Aşırı dayanıklılık ve uzun ömürlülük elde etmek için betonun daha sert, daha büyük agregalara ihtiyacı vardır.

Kayseri  Şap Beton, Firmamız uzun yıllardır Kayseri’de inşaat şap, inşaat beton şap, inşaat sonrası tesfiye şapı hizmetleri vermektedir.
Şap, beton temel üzerine yerleştirilen kaplayan, güçlendiren ve düzleştiren tabakadır. Şap, betona benzer bileşenlerden oluşabilir, ancak farklı şap türleri vardır. Başka bir deyişle: beton, bileşenleri tarafından tanımlanır; şap işlevi tarafından tanımlanır.
Aşağıda mevcut şap türleri verilmiştir:

  • Çimento şapı (CT)
  • Mastik asfalt şapı (AS)
  • Sentetik Reçine Şap (SR)
  • Kalsiyum Sülfat esaslı Şap (CA)
  • Manyezit şap (MA)

Betondan en büyük farklılığı tüm şap türlerinin su gerektirmemesidir. Bunun nedeni, birçok insanın takdir ettiği ve kullandığı dayanıklı yapı malzemesi olabilmesi için suya ihtiyaç duymasıdır.

Tomarza Makinalı Şap
Tomarza Perdahlı Şap
Tomarza Şapcı
Tomarza Şap Ustası
Tomarza Zemin Kaplama
Tomarza Tesfiye Betonu
Tomarza İnşaat Şap
Tomarza Zemin Şap Çeşitleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir